4G Ліцензія для запуску на частоті 800 – 900 МГц

Трійка відомих операторів стільникового зв’язку України – “Київстар”, “Vodafone Україна” і LifeCell — отримали 4G ліцензію на радіочастотний ресурс в діапазоні 800-900 МГц (GSM). Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України в Facebook.

Відзначається, що завдяки освоєнню частотного діапазону 800-900 МГц високошвидкісний мобільний зв’язок стане більш доступнішим не лише у великих містах, але і невеликих селищах, а також віддалених куточках України.

4G Ліцензія для запуску на частоті 800 - 900 МГц

Міністерство цифрової трансформації пояснює, чому для розвитку мобільної швидкої передачі данних важливий саме цей діапазон частот – 900 МГц. Справа у тому, що радіус дії базових станцій в діапазоні 900 МГц значно більше в порівнянні з більше високочастотними діапазонами, в яких оператори будували свої мережі. Таким чином, тепер провайдери зв’язку зможуть встановлювати меншу кількість базових станцій, і в той же час покривати великі території. При цьому вони зможуть використати базові вежі, які вже встановлені по території України.

В результаті, діапазон 900 МГц GSM є вдале рішення для покриття сільської місцевості і доріг. Також відзначається, що розвиваючи мережі стандарту 4G, оператори збільшать своє покриття звичайним мобільним зв’язком. Тим самим поліпшиться якість зв’язку в тих місцях, де зараз з цим є проблеми.

За умовами ліцензій, оператори повинні забезпечити можливість отримання послуг 4G впродовж 24 місяців в кожному населеному пункті з населенням більше 2000 чоловік при умовах покриття не менше 90% населення України, а також на міжнародних і національних автомобільних дорогах.

Вартість нових ліцензій на використання частот в діапазоні 800-900 МГц склала:

  • “Київстар” – 261,6 млн грн
  • “Vodafone Україна” – 229,6 млн грн
  • LifeCell – 121,2 млн грн

Тепер українські оператори мобільного зв’язку приступлять до інвестування в розвиток мереж. Початок цього процесу запланований на 1 липня, першими повинні стати західні області. В результаті до кінця року покриття 4g кожного оператора складе більше 85%, а через два з половиною роки швидкісним мобільним інтернетом зможуть користуватися більше 90% населення України, у тому числі на усіх міжнародних автомобільних дорогах.