Налаштування репітера GSM 3G 4G

Сьогодні розглянемо загальний алгоритм налаштування та принципи, на які потрібно орієнтуватися для налаштування репітера (підсилювача сигналу).

Перед усім проведемо маленький екскурс для розуміння того, хто є хто! Умовно поділимо всі підсилювачі на 3-ри основні категорії:

− бюджетні малопотужні підсилювачі, які не мають ніяких налаштувань і аварійно-попереджувальної сигналізацій, захисту. Маскимум мають діодну індикацію наявності живлення (при не правильному монтажі або за рахунок зміни зовнішніх факторів сигналу майють найбільше шансів вийти з ладу!)

− малопотужні підсилювачі, які візуально не мають ніяких механізмів налаштувань, але в автоматичному режимі самоналаштовуються

− підсилювачі різниї потужності, які мають механізми для налаштування (кнопки, важелі, дісплей тощо). 

 

Підсилювачі першої групи немає, як налаштувати, підсилювачі другої групи не потребють ніяких налаштувань, а третя група потребує налаштування і є чим налаштовувати, тому мова переважно піде про третю групу підсилювачів.

Налаштування репітера та його виведення на номінальний режим роботи необхідно здійснювати для отримання стійкого сигналу від базової станції і усунення можливих варіантів “закільцовування обладнання“, що в свою чергу забезпечить без аварійну та довготривалу експлуатацію репітера.

Після того, як монтаж системи підсилення мобільного/інтернет сигналу завершено спеціаліст-інженер, перш за все повинен перевірити правильність підключення всіх компонентів системи, особливо, якщо ця система має розгалужену мережу кабелів, антен тощо.

Який сенс в налаштуванні репітера, якщо його елементи не правильно підключені…? Перше правило електромеханіка: перед тим, як розбирати розподільчий щит перевір запобіжники… тут те саме)

Розглянемо налаштування репітера GSM на прикладі підсилювача LINTRATEK. Це досить простий для налаштування підсилювач. Розглянемо загальну будову та налаштування.

Налаштування репітера GSM

 

Налаштування підсилювача GSM 2G 3G 4G

1 – індикатор потужності (завжди зелений), 2 – Sys-1 (Sys-2, Sys-3) індикатор навантаження при нормальній роботі свтиться зеленим, якщо починає світитися червоним, то це означає, що необхідно відрегулювати навантаження, бо відбувається самозбудження репітера, 3 – дісплей режимів (uplink/downlink), 4BTS-порт N-типу для зовнішньої антени, 5MS-порт N-типу для внутрішньої антени, 6 – гніздо живлення, 7 – кнопки “+” і “” для збільшення або зменшення параметрів (uplink/downlink), 8 – кнопка вибору “SEL“, 9 – кнопка “ВКЛ/ВИКЛ“, 10 – контакт для заземлення

 

Для уникнення самозбудження репітера та його закільцовування не завжди доцільно вмикати максимальний рівень сигналу між зовнішньою та внутрішніми антенами. Важливим є налаштувати репітера на “оптимальну потужність” особливо, якщо це стосується підсилення сигналу в місті, для підсилення за містом можна при необхідності поставити підсилювач трохи більшої потужності, а особливо якщо сигнал слабкий, а внутрішніх антен багато.

На репітера є кнопки “+” і ““для підвищення або пониження сигналу в режимах uplink (від БС на мобільний телефон) і downlink (від мобільного телефону на БС).

Налаштування GSM репітера

Вище дисплею є індикатор наявності живлення POWER, який сигналізує про наявність живлення на підсилювачі, а лівіше можна побачити індикатори Sys-1, Sys-2, Sys-3 — це і є індикатори, які показують робочий стандарт і при нормальній роботі повинні світитися зеленим кольором. Жовтий є кольором попереджувальним, а червоний колір свідчить про самозбудження репітера (закільцевання системи) в данному підсилювачі (неохідно понизити навантаження шляхом зниження рівня сигналу в режимах uplink/downlink).

Якщо підсилювач мультистандартний на підсилювачі присутня кнопка SEL, яка дає можливість використовувати тільки ті режими, які вам потрібно (на однодіапазонному підсилювачі такої кнопки немає, оскільки стандарт лише один).

 

Ознаками правильно налаштованого обладнання є:
⇒ відсутність індикації аварійного сигналу
⇒ прийом-передача сигналу пристроєм в режимах UPLINK/DOWNLINK
⇒ підтримання температурного режиму репітера
⇒ чітке та якісне відтворення мови або інтернет сигналу