Підсилення мобільного сигналу в автомобілі

Підсилення сигналу мобільного або інтернету в автомобілі може знадобитися тим, хто подорожує автотранспортом, їздить у відрядження, відпочіває з родиною, а також водіям далекобійникам.

Причини поганого сигналу в автомобілі

Причини поганого мобільного або інтернет покриття, як правилоє ті ж самі, що і в звичайних умовах, але відмінність автомобіля заключається в тому, що він знаходиться в постійному та швидкісному русі.

З основних причин відсутності сигналу в автомобілі можна виділити дві основні: перша – значна віддаленість від базових станцій, друга – особливості рельєфу. Є і третя причина, але вона не значна, це є наявність залізобетонні конструкції, шляхопроводи по яким або під якими може проїзджати автомобіль.

Існує кілька шляхів підсилення мобільного сигналу в автомобілі: встановлення підсилювача мобільного, інтернет сигналу і пасивне підсилення.

 

ПІДСИЛЮВАЧ МОБІЛЬНОГО / ІНТЕРНЕТ СИГНАЛУ

Використання підсилювача мобілного / інтернет сигналу є класичним рішенням проблеми поганого зв’язку, данний метод являється достатньо автономним і працює за таким принципом:

на антену 1 на даху автомобіля потрапляє сигнал від базової станції, а потім по кабелю 4 передається на підсилювач 2, де сигнал підсилюється і передається на внутршіню антену 3. Живиться підсилювач з бортової мережі авто через спеціальний адаптер.

Мобільний підсилювач сигналу в автомобілі

1 – прийомна магнітна антена, 2 – підсилювач,  3 – внутрішня антена, 4 – коаксіальний кабель

Таку систему підсилення можна встановлювати не тільки в легкових авто, але й на вантажівках та автобусах. 

Підсилення мобільного зв'язку в автомобілі

Цей метод підсилення мобільного сигналу в автомобілі є найбільш розповсюдженим, але є одна умова, яку необхідно виконати: антена на даху автомобіля і в салоні не повинні “бачити” одна одну, тобто їх сигнали не повинні перетинатися між собою, бо виникає явище закільцовування, що призводить до самозбудження підсилювача. Для цього антени розносять в максимально в різні сторони. Саме по цій причини всі автомобільні підсилювачі, репітери виробляють малої потужності.

 

ПАСИВНЕ ПІДСИЛЕННЯ СИГНАЛУ В АВТОМОБІЛІ 

Пасивне підсилення сигналу в автомобілі передбачає відсутність ретранслятора і здійснюється по тому ж принципу, що підсилення з підсилювачем, тільки внутрішньою антеною слугує спеіальна підставка з мідною пластиною. До переваг такого методу можна віднести те, що немає необхідності боротися з явищем закільцовування сигналу, це дешевше, але з іншої сторони повинен постійно знаходитися на підставці, можливо для багатьох це не є проблема.

Пасивне підсилення мобільного інтернет сигналу в автомобілі

 

ЯК ВИБРАТИ ПІДСИЛЮВАЧ В АВТОМОБІЛЬ? 

Логіка мобільних операторів та інтернет провайдерів при встановленні базових станцій заключається в їх встановлені вздовж трас, максимально охопити покриттям населені пункти та села.

Підсилення GSM сигналуВибирати підсилювач в автомобіль необхідно по частоті (робочому стандарту), для заміських поїздок варто вибирати підсилювач з частотою 900 МГц (GSM), для підсилення сигналу в місті 1800 МГц (DCS), для підсилення інтернету варто брати 3G або 4G.

Якщо дивитися з точки зору практики та призначення, то найкращим вибором буде мультидіапазонний підсилювач, який працює у всіх стандартах, оскільки, як ми вже казали вище автомобіль знаходиться в постійному русі зараз він тут, а через 20 хв вже далеко, а там інші частоти, інші базові станції.

Ще однією причиною чому краще встановлювати всестандартний підсилювач є те, що на сьоднішній день в стандартах 3G і 4G передається голосовий зв’язок, бо всі без вийнятку мобільні телефони вибирають базову станцію не за ознакою кращого сигналу, а за ознакою вищої частоти…., але це вже окрема тема, яка потребує окремого розгляду.