Підсилення мобільного сигналу в квартирі

Всі ми так легко звикаємо до конфорту і так важко розлучаємося з ним, це стосовно підсилення мобільного сигналу в квартирі. Ми звикаємо, що квартирі спокійні, затишно, порядок – одним словом зона відпочинку, а ж тут раптом сигнал зникає або суттєво погіршується мобільний зв’язок і у багатьох починається, якась фобія, стосовно того, що зараз зателфонують доведеться кричати в слухавку, ходити шукати краще місце тощо. 

Причинами зникнення або погіршення якості сигналу може бути щільна забудова  навколо будинку, змбільшення навантаженості базової станції, інтерференція (часто буває на рівнях більше 10 поверху), встановлення металопластикових вікон та інше. 

Для забезпечення в квартирі зони впевненого покриття необхідно встановити підсилювач/GSM репітер та його комплектуючі. Вся ситема підсилення складається з таких компонентів: зовнішня прийомна антена, підсилювач мобільного сигналу, внутрішня антена, коаксіальний кабель, високочастотні роз’єми.

Підсилення мобільного сигналу в квартирі

На фасаді або на балконі (якщо є), інколи доводиться тільки на даху будинку, встановлюється зовнішня антена, що влювлює сигнал від базової вежі оператора, передає через кабель сигнал на підсилювач, в якому він підсилюється і направляється, знову ж таки через кабель на внутрішню антену, яка забезпечує роздачу сигналу мобільним телефонам. Всі елементи системи комутуються між собою за допомогою високочастотний роз’ємів N-типу.

 

Розглянемо ще один варіанті підсилення сигналу в квартирі, яким є пасивне підсилення мобільного сигналу.

Варто зазначити, що данне рішення є не завжди ефективним і не завжди дає прогнозовані результати, але теоретично може використовуватися, як метод, але все залежить від ситуації, якщо у вас не перші поверхи, але і не самі високі (до 10 поверху).

Пасивне підсилення сигналу в квартирі

Працює пасивне підсилення так: на зовнішній частині стіни квартирі встановлюється “потужна” зовнішня антена 1 від якої кабель 3 заводится в квартиру, де стоїть мідна пластина 2, яка служить внутрішньою антеною і роздає сигнал, але варто враховувати, що це працюватиме лише при знаходженні телефону біля пластини.

Ще однією складністю в реалізації пасивного підсилення є використання якісних комплектуючих, бо втрати на з’єднаннях можуть перевищувати сам рівень сигналу.

Пасивне підсилення сигналу відрізняється від “активного” тим, що в ньому відсутній активний елемент — підсилювач.