Обслуговування підсилювача зв’язку

Переважна більшість gsm репітерів, підсилювачів мобільного зв’язку не потребують якогось особливої уваги, але не дивлячись на це, все ж є бажано виконувати певні дії, які рекомендується проводити в залежності від умов експлуатації підсилювача для обслуговування підсилювача зв’язку.

В питаннях обслуговування значну увагу варто приділяти правельному монтажу і налаштуванню підсилювача, оскільки це в подальшому визначає його обслуговування.

Не варто встановлювати підсилювач в місцях, де є значне пилонакопичення, оскільки це може призвести до поганого відводу тепла через алюмінієвий корпус і перегріву деяких деталей підсилювача, що в результаті може вивести його з ладу.

Є певний сенс в тому, щоб періодично волосянистою щіткою зтрушувати пил, з поверхні підсилювача, але це варто виконувати знявши його з місця встановлення і закрити в залежності від моделі всі можливі отвори ізолюючою стрічкою. Це робиться для того, щоб пил не потрапив в середину підсилювача.

Будь-який пил являється струмопровідником і при його потраплянні всередину підсилювача, може призвести до повного вигорання всієї плати.

Незалежно від того чи ви самі виконували монтаж обладнання чи зверталися до спеціалістів, необхідно хоча б раз в рік, а краще всього восени перед початком сезону дощів оглянути місце встановлення зовнішньої антени та переконатися, що роз’єм, який з’єднеє кабель антени та кабель підсилювача надійно герметизований, це робиться для того, щоб виключити можливість потрапляння опадів. А ще кращим рішенням буде сховати роз’єм під якесь накриття, оскільки навіть одна краплина води може замкнути контакт між центральної жилою та мідним покриттям коаксіального кабелю.

Якщо раптом ви виявили, що герметичність роз’єму порушена, то необхідно перш за все від’єднати підсилювач від електричного живлення і роз’єднати роз’єм, переконатися у відсутності вологи або можливих окислів. Потім з’єднати все, як було, провести герметизацію і увімкнути живлення, переконатися в працездатності підсилювача.

Не рекомендується використовувати підсилювач біля теплопровідних або теплогенеруючих пристроїв, оскільки це може привести до порушення максимально допустимого значення температури експлуатації.

Деякі з антен виконані в пластиковому корпусі і при їхньому встановленні на вулиці в них може накопичуватися конденсат і як результат замикати центральну жилу і обплетенням, що може призвести до його виходу з ладу. Для цього необхідно вимкнути живлення від підсилювача і від’єднати данну антену від кабеля, за допомогою викрутки зняти кришку антени (але це за умови, що мова йде про післягарантійне обслуговування) та злити з корпусу антени накопичений конденсат, просушити в приміщені.