Підсилення мобільного та інтернет сигналу на судні

На сьогоднішній день мобільний зв’язок та інтернет сигнал на судні є необхідністю, яка багато в чому забезпечує комфорт перебування людей на судні та безпеку судноплавства, дає можливість судновласникам підтримувати зв’язок з керівництвом судна, узгоджувати дії суден.

Підсилення мобільного та інтернет сигналу на судні є актуальною задачею, як для великих морських, так і для малих/маломірних суден.

Підсилення мобільного і інтернет сигналу на судні

На головній або будь-якій іншій щоглі судна встановлюється зовнішня прийомна антена, яка приймає сигнал від звичайної берегової базової станції і по високочастотному коаксільному кабелю передає його на підсилювач сигналу GSM, 2G, 3G, 4G, який може бути розміщений в рульовій або радіо рубці, ну або в будь-якому іншому приміщені. Потрапивши в підсилювач сигнал підсилюється і передається далі на внутрішню антену.

Підсилення зв'язку мобільного на судні

 

Принцип роботи та елементи обладнання для підсилення сигналу:

1 – прийомна антена

2 – фідер

3 – підсилювач сигналу

4 – внутрішня антена

5електромережа 

 

У випадку, коли необхідно підсилити більше одного приміщення і встановлюється дві і більше антен, то додатково система комплектується сплітерами (поділювачами потіжності), які рівномірно розподілють навантеження між антенами.

Враховуючи значні габарити суден та втрати на кабелі або фідері (спеціальний кабель з мінімальними втратами сигналу) на систему підсилення мобільного та інтернет сигналу на судні може встановлюватися бустер

Підсилення мобільного сигналу GSM на судні

Бустер — це ще один спеціальний підсилювач, який ставиться після основного підсилювача (ретранслятора) на віддалені гілки системи з метою зменшення втрат на довгих ділянках та в кінцевому рахунку для забезпечення якісного мобільного та інтернет сигналу. Схема системи підсилення мобільного та інтернет сигналу на судні з використанням бустера може використовуватися на довгих вантажних та пасажирських виглядати наступним чином.

Підсилення мобільного сигналу на судні

Ефективнене підсилення мобільного сигналу на судні можна здійснити при знаходжені судна до 30 км (в межах 12 мильної зони) від берегової базової станції.

Посилення мобільного сигналу та інтернет зв’язку особливо ніяк не відрізняється від аналогічних питань на березі. Єдиною відмінністю є те, що обладнання встановлене на судні працює в умовах хитовиці та вібрації.

Систему підсилення мобільного / інтернет сигналу використовують також малі та маломірні судна. Приклад встановлення, приведено на схемі нижче.

Підсилення мобільного сигналу на яхті