Коли в Україні буде 5G

Влітку 2018 року українські мобільні оператори оголосили про запуск мобільного зв’язку 4G. Для цього знадобилося багато часу, сил і ретельної підготовки. Після цього відразу ж пішли розмови та питання: “Коли в Україні буде 5G?“.

Раніше планувалося, що 5G зможе запрацювати в Україні вже в 2020 році, але поки що процес затягується…, як повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест, що мобільний зв’язок п’ятого покоління 5G в Україні з’явиться не раніше, ніж за три роки.

Одним з головних завдань 5G мереж буде направленість на бізнес, тому необхідно розробити “корисні кейси“. За словами заступника міністра пана Шелеста в Україні вже є необхідність використання інтернету 5G, наприклад, у сільському господарстві деякі компанії хочуть використовувати безпілотні трактори, а оскільки мережі 4G не досконалі і є затримка передачі данних, то 5G – це для них рішення.

Нагадаємо, 17 травня п’ятий президент України Петро Порошенко підписав наказ про підготовку до запровадження 5G в Україні. Раніше технологію 5G повноцінно запустили у Південній Кореї, частково у США, 1 листопада — у Китаї.

Технологія 5G дозволяє використовувати інтернет, швидкість якого перевищує 4G у 20 разів, а у деяких випадках швидкість 5G може бути більш високою, навіть у 100 разів. У провідних технологічних компаніях світу США, Японії, Південній Кореї, Китаї — покладають сподівання, що технологія 5G значно пришвидшить розвиток інших технологій, таких як безпілотні автомобілі, «розумне місто» тощо.