Карантин перевірятимуть за допомогою стільникового зв’язку

Поліція готується до перевірки громадян, що повернулися з-за кордону на предмет дотримання карантину за допомогою стільникового зв’язку, перевірка буде здійснюватися вибірково – про це 23 березня 2020 року заявив у мережі Facebook заступник голови МВС Антон Геращенко.

Карантин і стільниковий зв'язок

Десятки тисяч дільничних і патрульних поліцейських приступають до масового вибіркового контролю умов дотримання карантину. Від цього без перебільшення залежить майбутнє боротьби з епідемією коронавіруса. Не виключаю, що цих заходів буде недостатньо і за прикладом Південної Кореї, Ізраїлю і Польщі державі доведеться звернутися до мобільних операторів і банок, щоб контролювати умови карантину через моніторинг мобільних мереж“, − заявив Антон Геращенко.             

Геращенко зазначив, що 24 березня поліція в автоматизованому порядку почала отримувати інформацію від прикордонників про десятки тисяч українців, які підписали особисті зобов’язання про двотижневий карантин шляхом самоізоляції. Заступник голови МВС нагадав, що за порушення цього зобов’язання передбачений штраф в розмірі від 17 до 34 тисяч гривен (стаття 44-3 КУпАПП).

Нагадаємо, на 22 березня поліцейські склали більше 1,4 тисяч адмінпротоколів про порушення правил карантину. Карантин перевірятимуть за допомогою стільникового зв’язку.