В LifeCell не бачуть можливості контролю короновірусу в Україні

Оператор мобільного зв’язку компанія LifeCell заперечує можливість відстежування поширення вірусу серед населення України за допомогою цих мобільних операторів із-за знеособленості абонбазы, повідомила прес-служба оператора агентству “Інтерфакс-Україна”. Раніше в ЗМІ повідомлялося, що Карантин перевірятимуть за допомогою стільникового зв’язку.

В LifeCell не бачуть можливості контролю короновірусу в Україні

Неможливо відстежувати поширення вірусу серед населення через дані мобільних операторів. Варто нагадати, що в Україні більше 90% абонентської бази є знеособленою“, – підкреслюють в компанії LifeCell.

В той же час в LifeCell відмітили, що більше тижня тому на запит Міністерства охорони здоров’я, Міністерства цифрової трансформації України і Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку і інформатизації (НКРЗІ) оператор здійснив інформаційну розсилку смс-повідомлень абонентам, які повернулися з-за кордону.

Ця ініціатива, наскільки нам відомо, була підтримана усіма мобільними операторами. Влада надала текст інформаційного повідомлення і визначила перелік країн, щоб направити смс-повідомлення на ті номери абонентів, які були в роумінгу у вказаних країнах і повернулися з них“, – уточнили в компанії.

Як відмітили в прес-службі оператора, LifeCell виконав смс-сповіщення за запитом державних органів виключно власними силами і тільки для власних абонентів. “Але по своїй механіці це була стандартна знеособлене інформаційне смс-сповіщення, яке отримують всі абоненти, які вирушають за кордон, а потім повертаються в Україну”, – відмічають в LifeCell, підкреслюючи, що компанія дотримується усіх вимог по захисту цих абонентів, передбачені чинним законодавством.